Kızını Hindu adama vermeyen Müslüman babayı öldürdüler

Hindistan’da devlet destekli Hindu çetelerin Müslümanlara yönelik saldırıları sürüyor. Kurban Bayramı’nda 46 yaşındaki Hindistanlı Müslüman Zakir Miya, kızının bir Hinduyla evlenmesine karşı çıktığı için saldırıya uğradı ve öldürüldü. Olay Zakir’in evinde meydana geldi.

Kızıyla evlenmek isteyen bir Hindunun bu isteğini reddeden Zakir Miya, uzun süredir söz konusu adamın tehditlerine maruz kalıyordu. Kurban Bayramı günü Zakir’in evine gelen söz konusu adam ve arkadaşları, Zakir Miya’ya silah ve sopalarla saldırdı. Saldırıda Zakir’in eşi ve küçük kızı da hedef alındı. Saldırı sırasında Zakir başından derin bir yara aldı. İlk olarak Ilhas Nagar’daki merkez hastanesine götürülen Zakir ardından Kalwa’daki Chhatrapati Shivaji Hastanesi’ne nakledildi. Zakir aldığı yaralar sebebiyle kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Devlet destekli Hindu çeteler son yıllarda Müslümanlara yönelik baskıları artırıyor. Hindistan yönetiminin Müslümanlara yönelik saldırılar gerçekleştiren Hindu çetelere karşı hiçbir önlem almaması dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir